TARTY I SERNIKI IDEALNE

SPRAWDŹ TERMINY: Kalendarz warsztatów

270 zł 

Warsztaty z przygotowywania pysznych i efektownych tart i serników. Uczestnicy kursu posiądą fundamentalną wiedzę w tej dziedzinie cukiernictwa.Na warsztacie przygotujemy rożne rodzaje serników i tart z pieczonymi nadzieniami oraz zimnymi kremami.

Przygotujemy różne dekoracje wypieków m.in. lukier królewski, karmelizowane pomarańcze czy ganache z białej czekolady.

Przebieg warsztatów:
 1. Wprowadzenie do zasad pieczenie tart i serników. Informacje o technice pracy w kuchni cukierniczej.
2. Przegląd różnych serów, mas serowych i mąk oraz sposoby ich wykorzystania.
3. Przygotowywanie serników – przedstawienie kilku technik pracy z surową masą serową, łączenie smaków, sposoby dekoracji oraz traktowania upieczonych serników.
4. Przygotowywanie tart – przedstawienie kilku technik pracy z różnymi spodami, przygotowywanie różnych nadzień oraz kremów, zasady łączenia smaków. Przygotowywanie m.in. tarty z blanszowanymi jabłkami, kremem z białej czekolady.
5.Przygotowanie serników i tart, m.in.: – Pomarańczowy sernik ucierany z karmelizowanymi pomarańczami – Sernik śmietankowy z mango i ganache z białej czekolady – Czekoladowy sernik ricotta z bitą śmietaną – Tarta waniliowa z pieczonym nadzieniem waniliowym i truskawkami – Tarta cytrynowa z bitą śmietaną i świeżą mięta – Słono-słodka tarta na krakersach „Raffaello” z domową praliną 6. Zakończenie: wręczenie Certyfikatów, wspólne zdjęcie.


 

Hej, Jestem Iza.

Od zawsze kochałam piec i była to dla mnie ogromna odskocznia od codzienności. Wszystkie zarobione pieniądze inwestowałam w blachy i nowe produkty do wypieków. Kupowałam wszelkie gazety i książki związane z cukiernictwem i większość z nich po to, aby znaleźć inspirację i połączyć smaki, rozwijać wyobraźnię. Ktoś kiedyś zapytał się mnie co będę robiła w niebie. Bez zahamowania odpowiedziałam, że będę piekła muffiny <3  a swoje niebo tworzę na ziemi…

Prowadzę warsztaty z tego co się kręci, piecze, miesza, pachnie i pysznie smakuje! czyli: tary i serniki idealne; muffinki, cupcakes'y i ciasta na zimno; tradycyjne świąteczne ciasta i fragmenty warsztatów ze stylu angielskiego, w których się piecze 🙂 Do słodkiego zobaczenia! 😉 

Założycielka Akademii Sztuki Cukierniczej oraz pracowni wypieków artystycznych „Słodkości Marty i Izy”. Wielka pasjonatka cukiernictwa. Jurorka w konkursach gastronomicznych i cukierniczych.


Zapewniamy fartuchy ochronne na czas warsztatu. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia warsztatów oraz materiały dodatkowe. Przygotowane wypieki można zabrać ze sobą do domu. Organizator zapewnia wszelkie niezbędne materiały szkoleniowe. Ilość miejsc ograniczona.

Jak się zapisać na warsztaty?

Napisz do mnie lub zadzwoń i zarezerwuj miejsce na konkretne warsztaty

*nr tel 696 221 581;

*wiadomość na fb:  fb.com/akademiasztukicukierniczej

*e-mail biuro@akademiasztukicukierniczej.pl