Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

2-piętrowy tort z masą cukrową

Luty 2/10:00 - 18:00

500zł
Podczas warsztatów każdy uczestnik upiecze własny TORT PIĘTROWY, nauczy się go nasączać, przygotowywać kremy oraz łączyć smaki. Następnie każdy z Was złoży i udekoruje swój własny tort 2-piętrowy w stylu angielskim wraz z kwiatami, koronką, płatkami kwiatów w stylu ombre 🙂
Wykonana praca jest pracą na atrapie (I piętro)  oraz prawdziwym torcie (II piętro) 🙂
Pozwoli to udoskonalić pracę z masą cukrową, praca na atrapie jest trudniejsza.
Jest to poziom podstawowy. Kierowany do osób, które nie pracowały z masą cukrową lub chcą poznać nowe techniki dekoracyjne.
NA NASZYCH WARSZTATACH UŻYWAMY TYLKO NATURALNYCH PRODUKTÓW.
Przebieg warsztatów:
Część I : Podczas tej części nauczycie się wypiekać idealny biszkopt, przygotowywać nasączenia, kremy oraz łączyć smaki. Poznacie tajemnice idealnego wypieku pod masę cukrową.
Część II: Podczas II części warsztatów nauczycie się obkładać torty masą cukrową (atrapę i tort biszkoptowy) oraz zdobić za pomocą jadalnej koronki (z lukru królewskiego i specjalistycznej masy do koronek) oraz cieniowania za pomocą płatków na 2 sposoby. Poznacie wszelkie dostępne na rynku jadalne masy plastyczne wykorzystywane do różnych elementów dekoracyjnych. Nauczycie się barwienia masy oraz przygotowania podstawowego kwiata i jego cieniowania.
Warsztaty poprowadzi Marta Rietz - współzałożycielka Akademii Sztuki Cukierniczej oraz pracowni wypieków artystycznych "Słodkości Marty i Izy", weganka i propagatorka zdrowego stylu życia od 12 lat . Zdobywczyni srebrnego wyróżnienia za "tort okolicznościowy" Cake Festival Poland 2018  oraz "tort weselny" CFP 2017, brązowego wyróżnienia za "tort weselny" CFP 2016 oraz 2018.
Współautorka książki "Warzywna cukiernia Izy i Marty". Kliknij, aby poznać naszą książkę!
Słodki kitle uszyty przez www.rietzbakeshop.pl
 
Jak się zapisać na warsztaty?
Napisz do mnie i zarezerwuj miejsce na konkretne warsztaty:
*wiadomość na fb fb.com/akademiasztukicukierniczej;
*e-mail biuro@akademiasztukicukierniczej.pl
Jeśli masz pytania śmiało dzwoń pod nr tel 696 221 581 🙂
Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia warsztatów oraz materiały dodatkowe. Przygotowane wypieki zabieracie ze sobą do domu. Organizator zapewnia wszelkie niezbędne materiały szkoleniowe oraz fartuchy na czas warsztatów. Ilość miejsc ograniczona.

Szczegóły

Data:
Luty 2
Czas:
10:00 - 18:00
Koszt:
500zł

Miejsce

ul. Hieronima Derdowskiego 7, Gdynia

Zapisanie się na warsztaty jest równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją REGULAMINU.