Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Dekorowanie lukrem królewskim “Karuzela” od A do Z- kurs podstawowy

Luty 16/09:00 - 19:00

500zł

 Każdy uczestnik kursu wykona samodzielnie karuzelę i oczywiście zabierze ze sobą do domu 🙂 Podczas warsztatów nauczycie się piec perfekcyjne pierniki oraz poznacie tajemnice i techniki ich zdobienia. 

Kurs jest poziomem podstawowym, co oznacza, że jest kierowany do osób, które nie pracowały z lukrem królewskim lub dopiero zaczynają z nim przygodę, lub chcą rozwinąć swoje umiejętności!

Na warsztatach przygotujecie lukier królewski, poznacie jego właściwości oraz konsystencje przydatne w różnych etapach zdobienia. Każdy z uczestników kursu ozdobi każdy element karuzeli  o różnym stopniu trudności i obiecujemy, że każdy sobie poradzi! Będziecie pracować z rękawem cukierniczym i innymi narzędziami. Wszelkie tajemnice dotyczące techniki i narzędzia do zdobienia będą przed Wami odkryte 🙂 Poznacie techniki, które dadzą Wam możliwości zdobienia ciastek na różne okazje, a więc niech wyobraźnia szaleje!   Przebieg warsztatów: 1. Wprowadzenie do zasad pieczenia idealnych pierników i innych ciastek smakowych pod zdobienie lukrem królewskim. 2. Przygotowanie ciasta do pierników i jego pieczenie. 3. Zasady pracy z lukrem królewskim. 4. Barwienie lukru w teorii i praktyce. 5. Praca z rękawem cukierniczym, szablonami i innymi narzędziami. 6. Ozdabianie przygotowanych ciastek:
  • zróżnicowane faktury lukru królewskiego na ciastku,
  • lukier gładki, przecieranie, cieniowanie lukrem,
  • faktura drewna, szpachlowanie,
  • praca z szablonem,
  • figurki lukrowane na szablonie - wyciskane z lukru - miś, żyrafa, sowa, króliczek, konik na biegunach, flaming.
  • ręczne przygotowanie różyczek z tylki,
  • kompozycja i składaie konstrukcji.
7. Zakończenie - wręczenie certyfikatów, wspólne zdjęcie. *każdy otrzyma od nas specjalne pudełeczko na swoją karuzelę 🙂   Warsztaty poprowadzi Mariola Dobkowska-Labuda - ciastkarka z kilkuletnim doświadczeniem, pasjonatka lukrowania oraz właścicielka marki "Dream Cookie". Jak się zapisać na warsztaty? 1. Napisz do mnie i zarezerwuj miejsce na konkretne warsztaty: *wiadomość na fb fb.com/akademiasztukicukierniczej; *e-mail biuro@akademiasztukicukierniczej.pl Jeśli masz pytania śmiało dzwoń pod nr tel 696 221 581 🙂 Organizator zapewnia wszelkie niezbędne materiały szkoleniowe. Ilość miejsc ograniczona.

Szczegóły

Data:
Luty 16
Czas:
09:00 - 19:00
Koszt:
500zł

Miejsce

ul. Hieronima Derdowskiego 7, Gdynia

Zapisanie się na warsztaty jest równoznaczne z zapoznaniem się i akceptacją REGULAMINU.